Як стати IT рекрутером? Варіанти входу в професію INDIGO Tech Recruiters
Зміст
IT-галузь — один з Вакансія Talent Acquisition Specialist/IT Recruiter дуже динамічно розвиткових напрямів. Кожен день роботи в IT-рекрутингу — це новий виклик собі та своїм скілам, можливість швидко рости й отримувати гідну плату за свій талант. Згідно з дослідженням Linkedin, здебільшого it recruiter — це випускники факультетів психології, бізнесу, маркетингу та соціології. 2️⃣ Рекрутери працюють із кваліфікацією кандидата, а HR допомагає розподілити його. Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності.
В чому різниця між ІТ рекрутером та HR менеджером
Це можливість добре прокачатись у кількох напрямках, знати всі альтернативи та взаємопов’язані технології, а також швидко знаходити кандидатів для них. Немає можливості виявити свої навички в інших вакансіях, доменній сфері тощо. У цій статті детально описано, хто такий Team Lead та які обов’язки він має у компанії. У статті також розглянуто переваги та недоліки роботи тім ліда в IT-індустрії. Також даний матеріал допоможе розібратися в тому, як розвиватися далі у кар’єрі тім ліда, та що потрібно знати, щоб стати ефективним Team Lead-ом. Професія IT-рекрутера тільки-но набирає популярність.
Типові задачі IT рекрутера
Одначе знецінювати рекрутинг і казати, що це лише найперша сходинка до позиції HR-менеджера не варто». Команда ITRS успішно знаходить та залучає IT-персонал в компанію Замовника за допомогою налагодженого процесу роботи. ITRS не використовує шаблонів в роботі, задача кожного Замовника розглядається індивідуально виходячи з його потреб, враховуючи специфіку та особливості його бізнесу. Описуючи попереднє місце роботи, намагайтесь сконцентруватись на власних досягненнях, успішних проєктах та здобутих навичках. Якщо ви берете участь у волонтерській роботі, або інших благодійних заходах, то не бійтесь це показати.
- Рекрутер повинен бути цікавим і розумним співрозмовником.
- Все це треба для того, щоб рекрутер міг оцінити реальні компетенції та навички кандидата, досвід роботи — і зіставити із запитом компанії та вакантної позиції.
- Вони проходитимуть як відбір до команди аутсорсу, так і менеджерську співбесіду з клієнтом (наприклад, CEO стартапу).
- Тому над своїми hard навичками потрібно постійно працювати і цікавитись розвитком технологій.
Типовий робочий тиждень рекрутера:
Таким чином можна зрозуміти, що HR має більшу кількість задач. На плечах рекрутера чимало дрібних задач (звичайно, є глобальні, головні і великі задачі, але зараз не про них). Сорсинг, співбесіди, відгуки, формування фідбеків — все це може відбуватися одночасно. Необхідно вміти правильно розподілити час, а також не забути про «дрібні», але вкрай важливі задачі. Робота з людьми часто «дарує» несподівані моменти і рекрутер повинен залишатися в «холодному розумі», а також вміти виходити зі стресових ситуацій.
Рекрутер в IT: роль, обов`язки та шлях до кар`єрного успіху
Відповідь на кшталт «Мені подобається спілкуватися, допомагати людям знаходити себе, змінювати чиєсь життя на краще» не рахується. Рекрутер (recruiter) — проводить усі етапи відбору, співбесіди, презентує умови співпраці та офер. В залежності від досвіду рекрутери бувають рівнів джуніор, мідл та сеньйор. Створення команди та утримання профі — завдання №1 для будь-якого успішного бізнесу. Особливо це актуально для сфери IT, де пул фахівців середньої та вище рівня дуже обмежений. У той же час, HR менеджери часто більше зосереджені на розвитку культури організації, управлінні взаєминами на робочому місці і комплексному підтриманні персоналу.
Project Manager в IT: обов`язки, переваги та шлях до кар`єрного успіху
HR займається підтримкою атмосфери в компанії, розвитком професійної етики та розвитком спеціалістів, у той час, як рекрутери спеціалізуються лише на пошуку та відборі кандидатів. Для того, щоб стати ІТ-рекрутером, необхідно мати відповідні технічні навички, вміти проводити співбесіди та мати практичний досвід. А якщо вам необхідно знайти ІТ-спеціалістів будь-якого рівня Junior, Middle або Senior, зверніться до HRbanda.
Хоча у світі IT технологій на першому місці завжди стоять навички і знання, щоб отримати гарну посаду на висококонкурентному ринку, треба мати дещо більше. ІТ рекрутер – це перша людина в компанії, з якою контактує кандидат при наймі ІТ та digital спеціалістів. Рекрутери – це спеціалісти з підбору персоналу, які спеціалізуються на наймі працівників у IT та digital сфері.
Рекрутингу не навчають в університеті, якісних курсів мало на ринку. Тому ми вирішили розібратися, як рости в рекрутингу і з перших вуст дізнатись про особливості роботи в IT-рекрутинговій компанії.Експерти статті. ITExpert — українська IT-рекрутингова компанія, яка вже більше 6 років на ринку. Кожний рекрутер команди проходить довготривале внутрішнє навчання за технологіями, структурою ринку IT, консультується з ментором. Ми запитали у трьох спеціалістів ITExpert, чому вони обрали кар’єру в IT-рекрутинговому агенстві і чому їх так приваблює ця сфера.
Фактично це асистент, який допомагає з пошуком контактів, запрошує кандидатів на співбесіду тощо. Просто знайти контакт класного фахівця — це навіть не половина успіху. У сфері IT тепер панує ринок кандидата — фахівець ще має підібрати такі слова, тригери й аргументи, що зможуть зацікавити кандидата й переконати вислухати твою пропозицію. Вкрай важливо, щоб кандидат та компанія підходили один одному. В кожній компанії різна «атмосфера», тому рекрутер повинен розуміти, який кандидат найбільш вірогідно підійде тій чи іншій компанії.
Чим більше контактів ви маєте, тим більший рівень вашої соціальної довіри. Проте, не варто захоплюватись і додавати усіх підряд, адже якість завжди перемагає кількість. Подумайте, чи можете ви запропонувати вирішення проблем, з якими зіштовхується компанія?
Можна упустити класного Java-розробника, якщо не знайти на інтерв’ю з ним спільну мову. Також для IT-рекрутера величезну роль відіграє нетворкінг. Потрібно постійно розширювати базу професійних контактів і бути на зв’язку. IT-рекрутер допомагає бізнесу знайти та найняти потрібних фахівців, які впораються з роботою, впишуться в команду і не звільняться за кілька місяців.
Жили вони довго і щасливо, працювали та розвивалися разом. Жодних конфліктів, зіпсованих нервів і зірваних дедлайнів. Коротко кажучи, компанії не обійтися без класного рекрутера. Функції рекрутера можуть достатньо сильно відрізнятися. Наприклад, в невеликих компаніях рекрутер також може виконувати деякі HR-функції з онбордингу, оформленню новачків в команду. А в ентерпрайзах, навпаки, для пошуку кандидатів виділяють окрему позицію – сорсера / ресерчера.
Це тільки частина цифр, з якими потрібно працювати рекрутеру. Якщо планується зміна технології або найм менеджерів, важливо врахувати, у кого всередині компанії є потенціал до зростання і бажання розвивати нові навички. Якщо в компанії розділені функції рекрутингу та HR — важливо узгодити, чи є час щоб навчити / перенавчити поточних співробітників чи потрібно все-таки брати нових людей в команду. Ми вже писали про те, хто такий рекрутер і чим він займається. Тепер порівняємо роботу рекрутера в IT і в інших сферах. Якщо коротко, то IT-рекрутер спеціалізується на пошуку, оцінці та наймі Frontend-розробників, тестувальників, Project-менеджерів, UI/UX-дизайнерів, бізнес-аналітиків та інших подібних фахівців.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/