Проектний Менеджер: Обов’язки, Навички Та Цінність: Стаття З Блогу It-школи Hillel

Проектний Менеджер: Обов’язки, Навички Та Цінність: Стаття З Блогу It-школи Hillel

Ці навички надзвичайно важливі для успішної кар’єри у сфері управління проєктами. PM повинен пропонувати ідеї для призначених йому проєктів, планувати бюджет, моніторити і звітувати про проєкт за допомогою інструментів управління проєктами. Менеджери проєкту є містком між керівництвом і командою, яка працює над проєктом.

Якщо використовувати оптимізм Проєктних менеджерів, то подумайте, наскільки важливою ланкою IT компанії ви можете стати. Якщо команда ніколи не працювала разом з проєктним менеджером, то це цілком очевидне питання. Адже більшість розробників тягнуть на собі обов’язки менеджера проєктів та самі цього не розуміють.

Проєкт з розробки програмного забезпечення – це командна робота. Хоча розробники мають вирішальне значення для технічної сторони продукту, а дизайнери працюють над зручністю використання та його впізнаваністю, роль проджект менеджера часто незаслужено ігнорують. Насправді до 2027 року роботодавцям знадобиться 87,7 мільйонів людей, які будуть працювати на посадах, орієнтованих на управління проєктами. Щоб допомогти впоратися з цією зростаючою потребою, 71% глобальних організацій зараз мають проджект менеджмент офіси – це майже на 15% відсотків більше, ніж у 2007 році. Очевидно, що перспективи роботи для професіоналів з навичками управління проєктами стають все більш райдужними.

Як тільки десь і колись збирається група людей, які працюють над досягненням спільної мети, ними без сумніву формується те, що всім нам відомо під назвою організація. Це може бути і урядова структура і громадське об’єднання, релігійна громада і спортивний клуб, лікарня і вищий навчальний заклад. Краще знати, ким є ваші клієнти не тільки як люди, але і як організація в цілому. Зрозумійте цілі, бачення та місію клієнта та визначте, що його/її/бізнес насправді хвилює, і як вони це комунікують.

Отчётность, отчётность, отчётность — это будни любого менеджера. Можна сказати, що нічого складного в управлінні проєктами немає. Це можна зробити з тестом на кар’єру із 10 питань.

Крім цього, на ринку є ряд короткострокового навчання тривалістю, як правило, від тижня до року. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи Рroject-менеджером. В середньому «Менеджер проєктів» в Україні заробляє грн. Це медіана заробітних плат за даними з 972 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Менеджер проєктів» і за схожими запитами-синонімами «Project manager», «Project coordinator», «Керівник проєкту» та ін. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

обовязки проджект менеджера

Якщо не оптимізувати процеси, команда розвивається повільно і важко збільшує показники. Але якщо вам подобається експериментувати з інструментами та методологіями, оптимізувати процеси та не боятися щось міняти, то початок у проджект-менеджмент покладено. Тому для початку потрібно визначитися, чи підходить вам позиція проджекту. Рівень заробітної плати є одним із найголовніших факторів мотивації для project-менеджерів (для 71% респондентів найпріоритетніший).

Вони є в дизайн-бюро, компаніях з організації виставок і конференцій, будівельних фірмах та навіть на заводах. Завдання “проджекта” – побудувати процес роботи над проектом з наявними ресурсами в рамках виділеного бюджету, визначених термінів і з обумовленою якістю. Відповідальність — обов’язок, який виникає після прийняття підлеглим певної частки влади, делегованої йому менеджером-зверхником. Управління проєктами завжди було важливою функцією в бізнесі, і з часом вона стає лише важливішою. Набагато важливіше зібрати сильну команду та вибудувати з нею довірчі стосунки.

  • Бізнес-тренер — це людина, яка не тільки знає, як підвищити прибутковість бізнесу, працездатність колективу і прокачати командний дух, але й усіх цьому навчить.
  • Проєктний менеджер — це спеціаліст, який поєднує в собі сукупність навичок та знань для успішного управління проєктом.
  • Саме професію продакт-менеджерів у вишах поки не викладають, але якщо ви закінчили бізнес-школу, факультет економіки або маркетингу, частиною знань, потрібних для роботи, ви вже володієте.
  • Якщо ви готові слухати, а не піддаватися емоціям, а до конфліктів ставитеся як до частини шляху, то швидко увійдете в роль проджекта.
  • Щоб цього не було, необхідно складати особистий графік, оптимізувати завдання та делегувати.

Це не що інше, як вміння, які дозволяють менеджерам всіх рівнів ефективно використовувати для виконання менеджерських функцій всі інші кваліфікаційні вимоги. Адміністративна кваліфікація передбачає здатність формувати і виконувати певним упорядкованим методом процедури і процеси перетворення рішень в результати. Іншими словами, це здатність керівника реалізувати свої рішення з допомогою чітко вироблених процедур, а не випадковим шляхом, що дає впевненість у правильності втілення рішень в життя. Передбачають здатність розуміти інших людей та ефективно взаємодіяти з ними.

Можна сказати, що ринок не перегрітий, і туди реально потрапити початківцю. Хоча багато фахівців менеджменту часто розглядають цю функцію як складову організовування, звернемо увагу на її важливість для будь-якої організації, що виправдовує її виділення в окремий об’єкт розгляду. В користь цього говорить також і та обставина, що в останній час з’явилось поняття „кадрового менеджменту“ — управління персоналом. Її розмір залежить від досвіду фахівця, який обчислюється як у роках роботи, так і в кількості великих проєктів на рахунку менеджера. Також у розподілі зарплат задіяний географічний фактор (у столиці зарплата буде вищою), популярність і впливовість компанії, бюджет проєкту. Сертифікати можуть стати активом для кар’єри будь-якої людини.

Фахівець повинен відрізняти Waterfall від Scrum та вміти обирати методологію за вимогами до проекту. Адміністратор контролює і координує роботу персоналу закладу, допомагає відвідувачеві вирішити його питання або залагодити конфлікт. Однак і в тих сферах, де діяльність побудувана на основі регулярних бізнес-процесів, можна добитися значного підвищення ефективності, застосувавши проектні методи.

обовязки проджект менеджера

Іноді їх вважають СЕО лінійки продуктів, і  саме вони зосереджуються на бізнес-цілях, вимірюваних цілях і позитивних результатах. Ці спеціалісти відповідають за всі аспекти будь-якого проєкту. PM керує командою співробітників, щоб гарантувати, що проєкт буде завершений вчасно та в межах визначених бюджетів. Проджект менеджери несуть основну відповідальність за задоволення потреб бізнесу або клієнта. Junior project supervisor керуватиме невеликою командою, робитиме частину проекту або допомагатиме іншому менеджерові. Міддл матиме складніші кейси — з десятками учасників і більш серйозними бюджетами.

обовязки проджект менеджера

Подивимося, який кар’єрний шлях чекає на новачка. У корпораціях не вдасться легко рости та змінювати процеси. Натомість там можна дозволити собі work-life balance. Команда та замовник не довірятимуть менеджеру, який зриває дедлайни та спізнюється на зустрічі. Щоб цього не було, необхідно складати особистий графік, оптимізувати завдання та делегувати.

обовязки проджект менеджера

Підприємництво та бізнес не для людей зі слабкими нервами. Ні, я не стверджую, що PM — єдина важлива людина на проєкті, зовсім ні, але те, що вона є «палочкою-виручалочкою», це точно. Подивимося, що робить проджект-менеджер, з прикладу Джесси.

Самі рroject-менеджери люблять жарт про те, що управляти проектами так само легко, як їздити на велосипеді. Який горить, і ти теж гориш, і всі навколо горять, і ти в пеклі. Свято відзначають у компаніях, в яких працюють представники цієї професії. Проводяться як керувати проєктами корпоративні вечірки, круглі столи, дискусії-обміни ідеями, кращі співробітники нагороджуються преміями. Міжнародний день менеджера проекту відзначається щорічно в перший четвер листопада. Щодня ми можемо надсилати вам схожі вакансії на ел.

COO не управляє проектами, а відповідає за бізнес-план компанії. Він слідкує за тим, щоб процеси відповідали обраній бізнес моделі, а якість продуктів — встановленим у компанії вимогам. Винагорода менеджера IT-проектів залежить від посади та досвіду. Ми зібрали статистику, скільки заробляє project manager від junior до COO в Україні, Великобританії, Німеччині та США. Винагорода вказана за місяць у доларах.

ПМ вирішує багато проблем ще до появи. Наприклад, він деталізує вимоги до проекту, щоб розробники не витрачали час на їхнє уточнення. Менеджер часто відповідає на емоційні листи замовників та вирішує конфлікти. Щоб із ним справлятися, потрібно вибудовувати особисту систему мотивацій та стежити за балансом роботи та відпочинку.

У ньому менеджер веде беклог продукту та спринту, синхронізується з командою та відстежує готовність завдань. Ви будете контролювати терміни, бюджети, скоуп та якість проекту. Контролювати терміни потрібно за допомогою burndown chart і методу критичного шляху. Для роботи зі скоупом використовувати багтрекер і стендапи. Крім Scrum та Waterfall є ще сотні варіантів. Найпопулярніші ми розглядаємо у статті 5 ситуацій, коли Scrum не потрібний.

– Цифра може значно різнитися в залежності від регіону, специфікації бізнесу та розміру компанії. Насамперед це виконання менеджерських функцій, важливих для загальної діяльності організацій. Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Продакт-менеджер» на ел. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи продакт-менеджером. Тепер зрозуміло, що проект менеджер може працювати в IT-компаніях різного рівня.

Передбачає наявність певних знань та здатності ефективно виконувати специфічні процеси і вимоги, які властиві тій чи іншій професії, посаді або організації. Ваш проєкт буде успішним лише за умови успіху вашої команди. Робота проджект менеджера полягає не лише в тому, щоб бути лідером, але й в тому, щоб бути ефективним командним гравцем. Витратьте трохи часу та зрозумійте свою команду, знайте їхні навички та сильні сторони.

Якщо тут немає потрібної вам країни, виберіть її на Glassdoor. Якщо проджект не налагоджує комунікацію, він ускладнює процеси. Щоб чітко описати вимоги до проекту, необхідно поставити правильні питання продакту. А щоб ставити завдання, треба розбиратися, чим займається кожен. Чи можу я тримати фокус на кількох завданнях одразу?

Share this post

Start typing and press Enter to search

Vaša korpa

Nema proizvoda u korpi.